Překladiště s dopravníkem

preklad-s-dopr1thumb Překladiště s dopravníkem předpokládá, že svozová vozidla s komunálním odpadem se budou vyprazdňovat do násypky vodorovného dopravníku.

Přístřešek nebo budova chrání proti povětrnostním vlivům celou délku dopravníku. Komunální odpad je dopravován do násypky stacionárního lisu.

Odpad je lisován postupně do více kontejnerů. Překladiště je vybaveno až pěti manipulačními vozíky na kontejnery - z toho tři jsou s pohonem. Kontejnery jsou umístěny na těchto manipulačních vozících. Po spuštění překladiště si lis automaticky přitáhne a připojí první kontejner. Po naplnění prvního kontejneru je tento automaticky od lisu odpojen a celá souprava popojede s prázdným druhým kontejnerem před lis. Celá souprava popojíždí, až se před lisem vystřídá všech pět kontejnerů. Plné kontejnery mohou být nezávisle na lisování odváženy. Rezervní a vyprázdněné kontejnery se skládají na volné ploše a pak se vkládají na manipulační vozíky. Po vyprázdnění všech kontejnerů souprava s prázdnými kontejnery popojíždí na opačnou stranu

 

preklad-s-dopr2thumb